https://qualityhomeworkanswers.com/chemistry-homework-help-88-2/

a. Find the unit price for each option shown below. Round to the nearest cent when necessary.Option I: 10 candy bars for $6.75Option II: 12 candy bars for $7.25b. Which option is the better buy.